Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 13:44 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Technologie

W jaki sposób działają kamery obrotowe

Jednym z bardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie monitoringu są kamery obrotowe. Dzięki swojej konstrukcji mogą one przesuwać obiektyw zarówno w poziomie jak i pionie, co pozwala obserwować znacznie szerszy obszar niż w przypadku urządzeń montowanych na stałe. Ze względu na tę cechę powszechnie wykorzystuje się je do monitorowania parkingów, dużych placów czy różnych obiektów, ale coraz chętniej decydują się na nie także właściciele prywatnych domów i mieszkań. Bardziej zaawansowane modele posiadają również optyczny lub cyfrowy zoom. Dzięki temu operator może się skupić na konkretnym miejscu i przybliżyć obraz, żeby nagrać wszystkie szczegóły. Urządzenia wyposażone w zoom optyczny najczęściej są nieco droższe, a niejednokrotnie identyczny efekt można uzyskać za pomocą zoomu cyfrowego.

Kolejnym parametrem charakteryzującym te urządzenia jest szybkość obracania się, rozróżnia się modele wolnoobrotowe i szybkoobrotowe. Te drugie przydają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdy w razie jakiegoś zdarzenia trzeba odpowiednio sprawnie działać. Jeśli kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz ma pracować bezpiecznie przez cały rok, to musi mieć odpowiednią konstrukcję. Przede wszystkim jej obudowa powinna dobrze zabezpieczać przed wodą i zmianami temperatury. Na pewno przyda się też, żeby była odporna na akty wandalizmu, które w miejscach publicznych jak najbardziej mogą się zdarzyć. Powinna być też wyposażona w diody podczerwieni, które doświetlą otoczenie w nocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
[mc4wp_form id="5878"]
Close